Wyjazd do sanatorium. Jak zadbać o zdrowie, wyjeżdżając na turnus leczniczy, refundowany przez NFZ.
Urlop, to świetny moment, na poprawę samopoczucia. Gdy z jakiś powodów, zdrowie zaczyna szwankować, należy jak najszybciej wdrążyć leczenie, by zapobiec poważnym chorobą. Kiedy przyjdzie już moment, w którym dolegliwości zaczną dawać o sobie znać, zastanawiamy się, jak poradzić sobie z chorobą, oraz jak zwalczyć jej objawy, oraz dolegliwości, spowodowane pogorszeniem się zdrowia. Pierwsze kroki, należy skierować do lekarza, który podejmie decyzję o dalszym leczeniu.
Sanatorium, lekarstwem na schorzenia i choroby.
W Polsce, znajduje się wiele sanatoriów, które oferują kuracjuszom szereg różnych zabiegów, poprawiających ich samopoczucie. Pacjent, może ubiegać się o pobyt w sanatorium na NFZ, lub wybrać się prywatnie, pokrywając opłatę za cały pobyt, w tym liczne zabiegi oraz wyżywienie. Co jednak zrobić, gdy brakuje pieniędzy, a wyjazd do punkt leczenia, to jedyne rozwiązanie, by poprawić stan zdrowia? Najlepiej pójść na wizytę do lekarza, i postarać się o skierowanie na częściowo refundowane sanatorium.
Jak wyjechać do sanatorium? Dokumenty, które należy złożyć, by starać się o pobyt na NFZ.
Aby wyjechać, i skorzystać z usług medycznych, refundowanych przez NFZ, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. W zależności od dolegliwości, może wypisać on skierowanie na leczenie w ośrodku zdrowia, lub skierować do lekarza specjalisty, który może wystawić owe skierowanie. Z otrzymanym skierowaniem, oraz specjalnym formularzem, który należy wypełnić, należy udać się do placówki NFZ, w celu zgłoszenia chęci, skorzystania z turnusu. Odział NFZ, wydaje decyzję o przyznaniu turnusu, oraz wyznacza najbliższy termin w placówce, którą wspólnie z pacjentem wybierają. W zależności od schorzenia lub choroby, pacjent może wybrać kilka różnych miejscowości, w których będzie mógł podjąć się zabiegów leczniczych.
Z godnie z obowiązującymi przepisami, kuracjusz, który zgłasza się na leczenie, zwolniony jest z opłaty za nocleg, w wyznaczonym ośrodku, jeśli zajmie on miejsce, które wskaże placówka. W przypadku wybrania innego pokoju, zobowiązany jest on, do uiszczenia opłaty, na własny koszt. Drugą, równie ważną informacja dla kuracjusza, jest opłata za przejazd oraz wyżywienie. Kuracjusz, jest zobowiązany ponieść koszt dojazdu oraz wyżywienia, oraz ewentualnie dodatkowych zabiegów, na które się zdecyduje.
Zalety wynikające z wyjazdu do ośrodka zdrowia.
Turnusy lecznicze, to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie oraz stan zdrowia. Podczas trwania wyjazdu, kuracjusze mogą również spędzać wolny czas na dowolny sposób, na przykład spacerując, odpoczywając w parku czy na plaży. To również świetny sposób, na zwiedzenie nowego, pełnego atrakcji miejsca.
Jeśli zauważysz, że stan zdrowia się pogarsza, a klasyczne leczenie nie przynosi zamierzonego skutku, skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, i zdobądź skierowanie na turnus leczniczy, by zadbać o swoje zdrowie, pod okiem specjalistów, w tym lekarzy i pielęgniarek.